Wózek ręczny czy elektryczny ?

Niepełnosprawność jest bardzo dużym utrudnieniem i z tym niewątpliwie każdy się zgadza. Dla niepełnosprawnych wózek oznacza chwilę wolności i częściowej samodzielności, której tak pragną. Taki człowiek w momencie wybory staje przed dylematem. A więc który wózek jest lepszy?

Wózek ręczny to wózek bardzo prosty w konstrukcji jest zbudowany z dwóch kól i siedziska. Prostota budowy jest tutaj jak najbardziej na plus, ponieważ jest małe prawdopodobieństwo, że coś się zepsuje. Wózek ręczny nie wymaga takiej uwagi jak wózek elektryczny. Jest tańszy oraz prostrzy w użyciu. Wózek elektryczny może być użyty tylko przez osobę, która jest sprawna intelektualnie, ponieważ wózek elektryczny bez odpowiedniej obsługi nie pojedzie. Wiec wózek elektryczny może być używany przez mniejszą ilość osób. Wózek ręczny może być używany przez węższe grono osób.

Wózek elektryczny jest wygodniejszy. Nie potrzeba nam praktycznie zasobów ludzkich, aby użyć taki wózek. Wystarczy, że taki akumulator jest naładowany i spokojnie może nam służyć. Wózku elektrycznym niepełnosprawny może się czuć poprostu lepiej. Koła z szybkozłączami, hamulec centralny, bez odbojników, składane rączki, płynną regulację balansu, podnóżek dostosowany do długości nóg, sztywną ramę to niektóre udogodnienia, które mogą pomóc osobie niepełnosprawniej czuć się lepiej. Opony w wózku elektrycznym możemy dostosować do miejsca w jakim sie znajdujemy. Na co dzień, po domu, do restauracji czy do biura zakłada się koła z gładkim bieżnikiem opon, kiedy zabiera wózek na wyjazdy w warunki ekstremalne – np. na ośnieżone stoki, piasek czy żwir – tam lepsze są koła typowo terenowe o grubszym bieżniku.

Wózek trzeba dobrać sobie odpowiednio do swoich potrzeb, bo chyba nie ma nic lepszego gdy jakaś rzecz spełnia nasze wymagania w 100%.

Dodaj komentarz