Sposoby na rozstępy

Z pewnością każda kobieta marzy o szczupłej sylwetce, pięknym wyglądzie i zadbanym, nieskazitelnym ciele. Często jednak na drodze pojawiają się różnego rodzaju problemy. Jednym z nich są pojawiające się na skórze rozstępy.
Są to pionowe pasma występujące zazwyczaj na brzuchu, piersiach, udach oraz pośladkach. Doprowadzić do niech może wiele czynników. Do najczęstszych należą przebyta ciąża, gwałtowny przyrost ciała, zaburzenia hormonalne oraz genetyczne a także różnego rodzaju choroby.
Bardzo łatwo dojść może do pojawienia się rozstępów, natomiast pozbyć się ich jest już niezwykle trudno. Walka taka jest na prawdę ciężka. Najlepiej oczywiście nie należy dopuścić do ich wystąpinia, natomiast gdy już się pojawią stosować można dostępne wszędzie kremy i preparaty. Nie dają one jednak oczekiwanych rezultatów, powodują bowiem jedynie zmniejszenie lub rozjaśnienie tych istniejących lub nie dopuszczenie do pojawienia się nowych.
W takich przypadkach, aby poprawić urodę niezbędne są masaże lub specjalne zabiegi w gabinetach dermatologicznych. Należą do nich mezoterapia, mikrodermabrazja, dermabrazja laserowa oraz peelingi chemiczne z kwasem trójchlorooctowym. Są to jednak zabiegi dość kosztowne i trzeba nastawić się na długotrwałą terapię.

Dodaj komentarz