Oczyszczanie cery olejem

O oczyszczaniu cery mówi się i mówiło się wiele razy. Każdy dermatolog poleca inną metodę oraz inne kosmetyki. Od lat pokutowało tez przekonanie, że aby pozbyć się wyprysków skórę trzeba osuszać i odtłuszczać traktując ja całymi zastępami płynów antybakteryjnych, chemicznych kremów czy maseczek. Tymczasem metoda na zachowanie skóry twarzy w dobrej kondycji jest o wiele prostsza i przede wszystkim zupełnie inna.

Nazywa się Oil Cleasing Method, w skrócie OCM i jest niczym innym jak metodą oczyszczania skóry specjalnymi olejami, które odżywiają ją, natłuszczają i nawadniają otrzymując produkcję sebum w normie. Dzięki temu można pozbyć się pryszczy skutecznie i raz na zawsze. Działa tu zasada, która może być trudna do przyjęcia, ale prawdziwa. Przede wszystkim oleje utrzymują naturalną warstwę tłuszczu skory, która ja ochrania. Toniki antybakteryjne ja niszczą, dlatego powstają pryszcze. Ponadto tłuszcze rozpuszczają się tylko w tłuszczach, dlatego olej tak skutecznie usuwa już powstałe wypryski. Jednak używa się tu specjalnie wybranych mieszanek oleju, które dzięki swoim właściwościom rozpuszczają zalegające sebum razem z żyjącymi w nim bakteriami, które w głównej mierze powodują trądzik. To wszystko sprawia, ze cera jest oczyszczona i świeża.

W skład olei oczyszczających przede wszystkim olej rycynowy, który jest podstawowym składnikiem, a ponadto mogą to też być różne mieszanki oliwy z oliwek, oleju słonecznikowego, oleju z pestek winogron, oleju jojoba, oleju ze słodkich migdałów i oleju kokosowego.