Farbowanie włosów

Dziś prawie nie ma już kobiet, które nie farbowałyby włosów. Każda z pań chcąc zmienić coś w swoim życiu zaczyna od wizyty u fryzjera, a co za tym idzie zmieniają nie tylko fryzurę, ale i kolor włosów. Często też kolor włosów zmieniamy w domu, działając na własną rękę. Co warto wiedzieć, żeby zrobić to dobrze nie zniszczyć włosów i przede wszystkim nie oszpecić swojej naturalnej urody?

Po pierwsze ważna jest rozwaga w wyborze odcienia farby. Nie warto kombinować na własną rękę. Dobrze jest rozjaśniać maksymalnie o dwa tony. Nigdy więcej. Radykalne zmiany w tym kierunku mogą negatywnie nas zaskoczyć. Rozjaśnianie dodatkowo ma specyficzną cechę związaną z reakcją na światło słoneczne, które włosy blond, nawet koloryzowane, rozjaśnia dodatkowo o jedne odcień, dlatego może okazać się, że zamiast złocistego blondu osiągniemy efekt jeszcze jaśniejszego koloru. Ponadto najlepsze są naturalne barwy lub te najbardziej zbliżone do karnacji.

Najlepiej też używać najłagodniejszych farb z jak najmniejszą zawartością amoniaku. Warto pochylić się nad roślinnymi płukankami lub henną, a także farbami na bazie soków owocowych. Nigdy nie zapominajmy o odżywieniu włosów po farbowaniu. Dobrze jest nałożyć maseczki oraz odżywki po spłukaniu farby.